Sıradan Rüyalar


Sıradan rüyalarda hiçbir amaç yoktur; gelişigüzel veya birtakım parazit titreşimlerin ürünüdürler. Anlam veremediğiniz saçma sapan öğeler içerirler. Birbirinden bağlantısız, alaksız birçok öğe barındırırlar.

Sıradan rüyalar, rüyanın gerçekleştiği andaki bedenin fizyolojik-patolojik durumuyla (örneğin kişiyi rahatsız edici veya sevindirici bir nedenle) yakından ilgilidir. Yani sıradan rüyalar, yaşanan olaylarla çok etkilidir. Gün içinde çok fazla uyarana mağruz kalındığı için çoğuna anlam verilemez, bunlar da kendilerini rüyada hızlı ve düzensiz şekilde gösterirler.

Sıradan rüyalar, kişi tam uykuya dalarken ya da tam uyandığı sırada oluşurlar. Sıradan rüyalar geçiş uykuya ya da uyanmaya geçiş evrelerinde görülür. Uykunun her aşamasında oluşmazlar. Belli bir amaç ve plan üzerinden meydana gelmezler. Herhangi bir anlam yüklemek için, uykunun daha derin bir uykuda gerçekleşmesi gerekir. Sıradan rüyalar, beyindeki alelade ve amaçsız etkilerin yüzeysel ve gelip geçici izlerine bağlı bulunduklarından açık ve seçik değildirler. Karmakarışık nitelikler taşırlar. Sıradan rüyalar, çabuk unutulur ve ruhta hiçbir derin etki bırakmazlar.

Sitemizde rüya tabirlerine bakarken rüyalarınızın sıradan bir rüya olup olmadığına siz karar vermelisiniz.

A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z