Rüyada Yağhane görmek

Rüyada, iyi olmayan bir şeyden yağ çıkarılan bir yağhane görmek, devlet büyüğüne yaklaşmaya delalet eder. Eğer yağhane tahtadan yapılmış ise, o hükümet büyüğü zalim biridir. Kerpiçten yapılmış ise, adildir, önü kireçle badana yapılmış ise, gösterişli bir kişidir. Eğer bu yağhane çalışmıyorsa bir faydası yoktur.

Rüyada yıkık-dökük, köhne bir yağhane görmeniz; Yıkık dökük, metruk bir harabe, vaaz ve nasihate, yıllara ve sayılı günlere, yurdundan ayrılmış kimselerle bir araya gelmeye; Tehlikeli ve harap bir yerde, yoksul olduğunu görmek vefat etmeye, Harabe olan yağhanenin onarılması ve restorasyonu iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya delalet eder. Rüyada virane bir yağhane görmek, gurbetten haber alacağınıza, uzaktaki bir yakınınıza kavuşacağınıza ve nasihate ihtiyacınız bulunduğuna delalet eder.
Bir rivayete göre, harap, virane bir yağhane görmek, bazı isteklerinize kavuşacağınıza da delildir.

Rüyada yağhanede çalışıp, yağ çıkardığınızı görmeniz; işlerinizin yolunda gideceğine, rızkınızın artacağına, mal sahibi olacağınıza, yağları tenekelere doldurduğunuzu görmeniz; maddi anlamda birikim yapacağınıza, bu birikimizi hayırlı işlerde kullanacağınıza delalet eder.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z