Rüyada Bacak görmek

Güzel ve şekilli bacaklar, mutluluğun ve iyi arkadaşlar edineceğinizin habercisidir. Hastalıklı veya özürlü bacaklar, fakirliğe ve hayal kırıklığına işaret eder.


Rüyada bacak görmek hayırlı değildir. Hayatınızda istediğiniz ve olmasını arzu ettiğiniz şeylere asla kavuşamayacağınıza, zayıf ve kuru bacaklı bir kimse görmek, çok zayıf ve kudretsiz bir duruma düşeceğinize de yorumlanır. Bacak incinmesi keder ve üzüntüye, kendinizi kesik bacaklı görmek neşeye ve sevince, güzel bacaklarınız olup da dostlarınızın ve ailenizin etrafında, eskisi gibi dolaştığınızı görmek, sevilmediğinize işarettir. Rüyada bacak ve baldır görmek; geçim, meslek ve kuvvet ile yorumlanır. Cabir'ül Magribî'ye göre: erkeğin bacak ve baldırı kadın ile, kadının bacak ve baldırı erkek ile kıyaslanır. Bacağının başka bir bacakla dolaştığını görmek ölüm alametidir. Baldırın güzel olduğunu görmek, mekruh ve fena bir is yapacağına delalet eder. Bacağının bir madenden veya tahtadan olduğunu görmek, geçim hususunda bas vurduğu yerlerden eli boş döneceğine, bacaklarını eğrilmiş olarak görmek, malinin zayi olacağına, bacaklarını kalın ve kuvvetli görmek, başarıya; bacaklarını titrek görmek geçiminde aciz olduğuna işarettir.


Es-Salimî'ye göre: Rüyada bacak görmek yolculuğa yorumlanır. Rüyasında bacaklarının ağrıdığını görmek,düşündüğü yolculuğa çıkamayacağına ,bacaklarında kirik olduğunu görmek çıkacağı yolculuktan geç döneceğine işarettir. Bir bacağının kesik olduğunu görmek, bir yolcu bekliyorsa gelmeyeceğine veya geç geleceğine; iki bacağını kesik görmek beklediğinin öldüğüne; koltuk değneği ile yürüdüğünü fakat bacaklarının titrediğini görmek, hastalanacağına; bacakları üzerine bir sargı sardığını görmek, uzak bir yerden bir haber alacağına ve bir yolcusunun geleceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bir kadının bacağını görse ve sonra da onu tanısa, o kimse gördüğü kadınla veya başka bir kadınla evlenir. Rüyada bacağının açıldığını gören kadın, bulunduğu durumdan daha iyi bir duruma, ve elinde bulunan şeyden daha hayırlısına kavuşur. Rüyada bacaklarının çok kıllı olduklarını gören kimse, çokça borçlanır ve ölümü de hapiste olur. Rüyada bacağının eğri olduğunu görmek, rüya sahibinin zina etmesine işaret eder. Rüyada bacağında noksanlık gören şahsin güvendiği malında meydana gelecek noksanlığa işaret eder. Bazen de bu noksanlık o sahsın ömründe olur. Rüyada tek ayağı üzerinde yürüdüğünü gören kimsenin, malinin yarısı gider. iki bacağının da kırıldığını gören kimsenin bütün mali gider. Bazen de bu rüya, o kimsenin öleceğine işaret eder.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z